Mezinárodno: Hledáme garanta pro kosící tábor na Kosénce organizování akcí

Datum
Místo
Kosénka
Kontakt
Veronika Vlačuhová
+420 734 392 735
international@brontosaurus.cz

Chceš v létě vyrazit na dobrovolnický projekt a pomoci přírodě? Zapoj se do skvělé mezinárodní akce a pomoz nám pokosit valašské louky! Hledáme garanta do našeho týmu na zavedený kosící tábor na Kosénce. Jedná se o tábor Evropského sboru solidarity, takže i pro zahraniční účastníky bude tábor probíhat v angličtině. Neměj ale obavy, se vším si pomůžeme. Tábor bude trvat 14 dní a proběhne v červenci 2024. Tábor na Kosénce se stal velmi oblíbeným, a tak se bude konat již třetí ročník. Bohužel nám vypadl garant, a tak hledáme náhradu. Budeš to ty?

Popis činnosti

Tábor na Kosénce je téměř klasický Bronto tábor, jen je v angličtině. Na programu je kosení a hrabání luk asi 2 km od ekocentra Kosénka, kde budeme ubytováni. Volný čas po práci je volnější, dáváme účastníkům prostor se lépe poznat a probrat různá témata. Všichni účastníci se podílejí na každodenních činnostech, jako je příprava jídla, práce na loukách, úklid a zábava. Účastníci z ČR i ze zahraničí nabízejí vlastní workshopy a hry, takže organizátoři mají méně práce s organizací a mohou se více zapojit do diskusí a her. Tábor je pro 20 účastníků včetně org.týmu (10 českých a 10 ze zahraničí).  

Přínos pro lokalitu

Tradiční kosení valašských luk má již 30letou historii, od té doby se o lokalitu starají místní obyvatelé ve spolupráci s ČSOP. Hnutí Brontosaurus se do péče o lokalitu zapojilo v roce 2022 a ta nám přirostla k srdci. Kosením luk přispíváme k zachování přírodní rozmanitosti v lokalitě a mezinárodní skupina dobrovolníků také přináší nový svěží vítr do místní komunity. Lidé v Klobucích si naši skupinu velmi oblíbili a těší se, jak nás budou opět učit místním řemeslům. 

Přínos ze spolupráce

Především dobrý pocit z pomoci na loukách a cenné zkušenosti z práce na mezinárodním projektu. Kromě toho se ale můžeš těšit i na to, že se připojíš k mezinárodnímu týmu organizátorů Hnutí Brontosaurus a že tě to bude bavit. Na našich táborech a plánovacích víkendovkách budeš mít možnost setkat se s lidmi z celého světa, které si často sám vybíráš. Procvičíš si angličtinu a poznáš místní kulturu Valašska i kultury ostatních účastníků. Velkou odměnou je hodnotný a mezinárodně uznávaný certifikát Youthpass. Ubytování a cestovné je hrazené z projektu Evropský sbor solidarity a naši organizátoři obdrží také malou finanční kompenzaci za čas strávený přípravou a komunikací s účastníky ze zahraničí. 

Požadavky

Tato příležitost je otevřena pouze garantům akcí Hnutí Brontosaurus. V případě, že chceš organizovat pod programem International, ale ještě jsi neabsolvoval/a některý z našich organizátorských kurzů, bude pro tebe vhodnější, když se jako organizátor/ka připojíš k jinému z našich mezinárodních kempů. Kromě platného OHB budeš potřebovat také schopnost komunikovat v angličtině (stačí základy, společně si přeložíme).

Komu se ozvat?

Kontaktní osoba:
Veronika Vlačuhová
E-mail:
Telefon:
+420 734 392 735