Kutiny na Tišnovsku pomoc lokalitě

Datum
Místo
Kutiny a Přírodní památka Pláně
Kontakt
Tereza Opravilová
+420 736 720 568
akce-priroda@brontosaurus.cz

Přidejte se k ochraně stepní přírodní památky plné jalovců, prořezávce březového lesa a večerům u ohně. Zapoj se do obnovy svažité stepní vegetace Přírodní památky Pláně a světlých lesů na Tišnovsku. Čeká na tebe smysluplná práce, spaní na seně a klidná příroda v údolí kousek za Brnem.  

Popis činnosti

Uspořádej víkendovku nebo jednodenní akci na ochranu přírody cenného stanoviště mnoha bezobratlých živočíchů a rostlin. Místní znalci tě zasvětí do zdejší přírody a významu dobrovolnické činnosti.

K zázemí akce lze využít starší dům v nedaleké osadě Kutiny. Přehnaného luxusu se ale neobávej, spaní je na seně ve stodole nebo na louce pod širákem. Zázemí domu s kadibudkou, studenou vodou z hadice a teplo z kamen. 

Přínos pro lokalitu

Pomůžete s péčí o lokalitu, která má potenciál stát se útočištěm mnoha vzácných brzobratlých živočichů a rostlin. Vedle péče o přírodní památku je možnost zapojit se do přeměny smrkového lesa ve světlý pařezinový les, čímž opět podpoříme místní biodiverzitu a stabilitu ekosystému. 

Přínos ze spolupráce

Získáš cenné zkušenosti s pořádáním dobrovolnických nebo dobrovolnicko zážitkových akcí a praktické zkušenosti s péčí o přírodní lokalitu.

Pro samotné pořádání akcí je na lokalitě výhodu spolupráce se správcem lokality a spolkem ČSOP, který se o lokalitu stará a může prakticky i odborně zaštítit dobrovolnickou činnost. 

Požadavky

Zkušenost s dobrovolnickými akcemi pro přírodu (alespoň v podobě účasti), komunikační schopnosti a týmvová spolupráce, v případě organizace víkendové akce kvalifikace Organizátor víkendovek HB alespoň jednoho člena týmu. 

Komu se ozvat?

Kontaktní osoba:
Tereza Opravilová
E-mail:
Telefon:
+420 736 720 568