Chceš organizovat vlastní akce?

Už ti nestačí se akcí jenom účastnit? Zkus si ji zorganizovat! Dej příležitost dalším lidem zažít nezapomenutelné okamžiky a vezmi záchranu přírody a památek do vlastních rukou. Nabízíme ti různé cesty, jak se vydat k vysněné akci.

Zažij organizátorský kurz

Přehled všech vzdělávacích akcí najdeš v sekci Kurzy a přednášky.

Získej podporu k organizování

Jednodenní, víkendová nebo vícedenní, pustit se do organizace vlastní akce může být snadné. Přinášíme ti přehled nabízené podpory k organizaci akce a kontakty, na které se můžeš obrátit. Pro pořádání akce potřebuješ kvalifikaci nebo organizátora s kvalifikací, který ti akci zaštítí a splnit pár drobných formalit.

Mentoring

Mentoři zajistí podporu a provedou tě organizací akce. 

S čím ti mohou pomoci? 

  • dobře stanovit cíle akce, téma a harmonogram akce
  • poradí s praktickými otázkami organizace a zajištění akce (domluva lokality, dobrovolnické činnosti a jiné)
  • dají zpětnou vazbu a pomohou překonat překážky
  • navedou tě v šablonách propagace, zadávání akcí atd.

Pro více info se ozvi na vzdelavani@brontosaurus.cz.

Propagace

Rádi zveřejníme tvou akci v kalendáři akcí na webu, budeme ji propagovat na našem Facebooku, Instagramu a dále šířit, abychom ti pomohli získat ty pravé účastníky! Pro rychlé a snadné vytvoření pěkného vizuálu využij nově náš sdílený přístup do online grafického editoru Canva. Máš dotaz nebo zájem o konzultaci? Ozvi se na marketing@brontosaurus.cz.

Finanční podpora 

Na jednodenní, víkendové či vícedenní akce můžeš žádat o finanční podporu, tedy o proplacení nákladů akcí v limitech na účastníka a den, nákladů na nákup materiálu, potravin, cestovného, ubytování apod. Zjisti podmínky, vyplň přihlášku a získej finanční podporu na svou akci.

Lokality

Tato mapa lokalit Hnutí Brontosaurus shromažďuje místa, na kterých brontosauři dobrovolně pracují pro přírodu či památky a pomáhají tak zachovávat či rozšiřovat naše přírodní a kulturní dědictví. Jestli nevíš, jak si vybrat, obrať se na naše koordinátorky, v rámci Akce příroda na akce-priroda@brontosaurus.cz a Akce památky na pamatky@brontosaurus.cz.

Pojištění

Všichni členové a účastníci Hnutí Brontosaurus mají automaticky sjednané úrazové pojištění. Hlavní organizátoři – držitelé kvalifikací HB mají zároveň pojištění odpovědnosti za škodu. Dalším organizátorům můžeme zařídit dopojištěni na příslušný kalendářní rok. Navíc vám můžeme zajistit cestovní pojištění za 190 Kč ročně od České rady dětí a mládeže.

Zpětná vazba a kvalita akce

V Hnutí Brontosaurus společně využíváme nástroje pro udržení a zvyšování kvality akcí. Věříme, že ti zpětná vazba pomůže dělat příští akce ještě lépe. Závěrečná zpráva akce HB slouží k sebehodnocení akce, jako nástroj týmové evaluace a dále je to nástroj pro sdílení našich úspěchů a zkušeností.

Zázemí základních článků

Základní článek Hnutí Brontosaurus je uskupení lidí, kteří společně pořádají akce a jsou otevřenost novým členům, kteří se chtějí aktivně zapojit. Stačí se ozvat a domluvit spolupráci nebo získat podporu k organizování akcí. Stačí se ozvat danému článku nebo lokálnímu koordinátorovi. Pokud máš svoji skupinu lidí nebo místo a chceš pořádat akce samostatně? Založ si vlastní základní článek nebo klub.

Nářadí, materiál a prostory

Na akci si můžeš také zapůjčit vybavení nebo nářadí a pokud hledáš netradiční ubytování pro svoji organizaci, společnost, oddíl či někoho jiného, tak nabízíme pronájem některé z našich chat v krásných lokalitách a konferenční místnost v centru Brna.

Nabízíme metodické materiály k organizování akcí, práci s dětmi nebo šetrnému provozu na akcích. Na webu peceoprirodu.cz najdeš návody a instruktážní videa na ptačí budky, sázení stromů, výroby úkrytů pro živočichy apod. Inspirovat se můžeš drobnými činy pro přírodu ve krátkých návodech Na přírodu nekašlu. Na YouTube najdeš videonávody k žádosti o finance, zadávání akcí nebo půjčování materiálu.

Osobní servis ústředí HB

Na ústředí Hnutí Brontosaurus máme tým lidí, kteří ti rádi poradí s organizováním, propagací, financemi a nebo ti pomohou se jednoduše zorientovat. Neváhej se na nás obrátit na naše kontakty.

Máš chuť se více zapojit do Brontosaura? Dej nám vědět o jakou spolupráci máš zájem v této krátké přihlášce. Po vyplnění se ti ozveme s aktuálními příležitostmi.