Ty BRĎO! Oddíl Gingo je inspirující komunita

Psal se rok 1988, když Sek se Zulou založili tišnovský oddíl. Na jeho počátku stály foglarovky, inspirující vedoucí k výchově dětí s respektem vůči druhým, přírodě, ale i zažívání dobrodružství. Po revoluci se stal jedním z prvních BRĎO – BRontosauřích Dětských Oddílů “1. Brďo Tišnov Gingo”. Od té doby jím prošlo přes 350 členů. Pořádá každotýdenní schůzky, co měsíc výpravu a třítýdenní tábory.

Brďo Tišnov není jen oddíl, je to jedinečná komunita, jejíž členové aktivně mění společnost.
Soňa Veverka Kappelová
Školní psycholožka a bývalá vedoucí dětského oddílu

“Rostu z Ginga“ je hlavní motto oddílu, vyjadřující společný růst, který stále pokračuje v aktuálních projektech. Vznikla zde hluboká přátelství i manželství, a pro mnohé jde o rodinu. Na výpravy dnes tak vyráží i vnoučata zakladatelů. Mnozí z odrostlých členů nesou pomyslnou pochodeň dál, jiní jsou iniciátory dalších projektů a mění koncept péče o krajinu, ekologické hospodaření, dobrovolnictví, politiky, vzdělávání i sportu na Tišnovsku.

Aktivita členů dala život péči o klášterní sady v Porta Coeli, propagaci biouhlu, bezobalové prodejně, lesní školce, komunitní škole či veřejné lukostřelnici. Na posledních oddílových narozeninách Sek už nebyl.

To, co v roce 1988 se Zulou vytořili, však žije dál. Brontosauřích dětských oddílů je v Česku celá řada, nejstarší Vlčí stopa je tu už padesát let. Společně rozvíjíme děti zážitkovou formou a zapojujeme je do péče o své okolí. Přidej se k nám a zjisti, jak založit BRĎO i ve tvém regionu.

Dává ti smysl, co děláme? Adoptuj Brontosaura a podpoř dobrovolnickou péči o přírodu, památky i rozvoj dětí a mládeže.

🦕 další Příběhy nadšení