🌾 Pečujeme o cenné přírodní lokality na Chrudimsku

Hnutí Brontosaurus pečuje o cenné přírodní lokality na Chrudimsku. Klub Hnutí Brontosaurus Zelený dům je jednou z nejaktivnějších dobrovolnických skupin působících v oblasti ochrany přírody a krajiny na Chrudimsku. Mladí i zkušení organizátoři se zde věnují péči o přírodní i památkové lokality, a to prostřednictvím pořádání komunitně vedených dobrovolnických akcí. Díky nim ožívají zajímavé a trochu opomíjené přírodní lokality, jako jsou třeba zajímavé staré lomy s tůněmi nebo louky, které kdysi zářily žlutými úpolíny a rudými krvavci.

V roce 2021 nebylo pořádání veřejných dobrovolnických akcí právě snadné. O to cennější je, že se podařilo v Pařížově a okolí, v přírodní rezervaci Habrov a v okolí Prosetína uspořádat 14 dobrovolnických akcí pro veřejnost. Během nich se více než 120 dobrovolníků postaralo o to, že i pro další jaro mají žáby a čolci vyčištěné tůňky k rozmnožování, že se na drobných zídkách budou moci vyhřívat slepýši a zmije a že časem budou květnové a červnové louky zase o něco více zářit barvami.

💚 Všem dobrovolníkům i organizátorům patří náš velký dík!

Více se nejen o chrudimských lokalitách Hnutí Brontosaurus dozvíte v naší mapové databázi lokalit https://www.mapotic.com/lokality-hnuti-brontosaurus.

Chcete se zapojit do dobrovolnictví pro přírodu a krajinu? Vyberte si z nabídky dobrovolnických akcí na našem webu www.brontosaurus.cz. Těšíme se na vás!

Aktivity Hnutí Brontosaurus na přírodních lokalitách na Chrudimsku v roce 2021 finančně podporuje Ministerstvo životního prostředí ČRPardubický kraj. Projekt nemusí vyjadřovat stanovisko MŽP.