👩 Já, dobrovolník

Milý Brontosaure,

jsem Katka a asi si mě pamatuješ, vydala jsem se letos v létě na tvém dlouhém hřbetu na Šumavu. Do přírody chodím odmalička jako turistka, Šumava pro mě byl až dosud chodníček k Černému jezeru a pivo se svíčkovou v Železné Rudě J Vydat se do lesů a luk bez turistického batohu, zato s kosou, hráběmi a sekyrkou, byla pro mě opravdu výzva. Nikdy jsem nic nekosila, listí jsem hrabala naposledy na školním pozemku u základky, sekyrky se bojím. Ale asi jsem od přírody dobrodruh, nebo jsem si spíš po několika letech mezi knihovnou, kanceláří a dalšími městskými výdobytky uvědomila, že přírodu nechci jenom používat jako letní dovolenkovou tělocvičnu. Prostě proto, že by za pár let nemuselo být, kam si jít v létě zacvičit. Tak mockrát děkuju, žes mi to umožnil. A že to byla taková legrace. Pojedu zas. Možná ne na Šumavu. A nebo možná jo, protože jsem asi čerstvě zamilovaná do vůně pokosené trávy a večerního táboráku na louce pod hvězdami.

Katka byla jednou z dobrovolnic, které se zúčastnily letní dobrovolnické akce Za Šumavu, kterou Hnutí Brontosaurus prostřednictvím základního článku Rozruch pořádalo v červenci 2021. Do dobrovolnictví pro přírodu a krajinu tu bylo zapojeno na dvacet mladých lidí z různých koutů ČR. Akce byla spolu s dvaceti dalšími jednodenními i vícedenními zařazena do projektu na podporu dobrovolnictví veřejnosti v ochraně přírody a krajiny, které v roce 2021 finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí.

Všem téměř třem stům aktivních dobrovolníků děkujeme a těšíme se na shledanou na některé z dalších dobrovolnických akcí Hnutí Brontosaurus. Vyberte si z nabídky na www.Brontosaurus.cz.

Projekt byl finančně podpořen Ministerstvem životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.