Hnutí Brontosaurus pečuje o staré sady, aleje, louky či tůně

Hnutí Brontosaurus se nezadržitelně blíží k výročí 50 let své existence, ale především 50 let dobrovolnické péče o přírodu a krajinu. Na desítkách, ba stovkách lokalit, se za tuto dobu vystřídalo obrovské množství dobrovolníků. Někteří přispěli jen několika hodinami své práce, jiní pomoci přírodě zasvětili skoro celý svůj volný čas. Tisíce stromů, stovky hektarů pokosených luk, desítky vyčištěných tůní a studánek, které v přírodě potkáte, by nebyly bez této nezištné a trpělivé pomoci.

Také v roce 2022 se dobrovolníci Hnutí Brontosaurus zapojují do práce pro přírodu a krajinu. S výsledky jejich práce se potkáte třeba ve východních Čechách, kde na několika místech díky dobrovolnickému kosení opět kvetou úpolíny a kde se v brzkém jaru ozývá skřehotání žab v tůních. Díky našim dobrovolníkům se v několika jihomoravských obcích zelenají ovocné stromy a za pár let si budete moci třeba po cestě k Mohyle míru na slavkovském bojišti utrhnout jablko i vy. A až vám kolem hlavy při toulkách krajinou Bílých Karpat budou poletovat motýli, vězte, že tu možná jsou i díky našemu kosení na Žítkové.

Chcete se i vy zapojit do podzimního dobrovolnictví pro přírodu? Není nic snazšího, než si na www.brontosaurus.cz vybrat z nabídky akcí, přihlásit se a vyrazit do přírody…tentokrát místo v pohorkách třeba v rukavicích a s hráběmi. A pokud si vyberete některou z akcí v Pařížově, Mikulčicích nebo třeba na Žítkové, stanete se součástí našeho týmu dobrovolníků v letošním projektu „Hnutí Brontosaurus pečuje o cenné přírodní lokality“.

Projekt finančně podporuje Ministerstvo životního prostředí ČR, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.