Podzimní (Z)Lomek

akce příroda
víkendovka
Datum
Místo Lom Stará Ves u Bílovce / Zámek Bravantice
Věk od 15 let
Začátek akce
Cena 300 Kč
Kontaktní osoba Veronika Vavrečková
777 263 108
veronika.vavreckova@centrum.cz

Co na nás čeká

Užij si víkend v divočině opuštěného kamenolomu. Zažij strašidelnou historii Zámku Bravantice. Prožij osudy místních obyvatel a inspiruj se cestami ke smysluplnému životu.
Možná i jednodenní účast, každá ruka se hodí ;)

Co, kde a jak

Čeká tě údržba zarůstající přírodní lokality a pomocné práce na Zámku Bravantice. Vedle práce si užijeme společný zážitkový program!
Spaní v tělocvičně ve vlastním spacáku nebo při dobrém počasí a náladě přímo na lokalitách.
Strava z místních surovin vč. vajíček a masa z volného chovu. Bude alternativa i pro vegetariány.

Dobrovolnická pomoc

Všímáš si, že z krajiny mizí pestrost? Chceš vrátit do přírody hmyz, obojživelníky, plazy nebo dravce? Přemýšlíš, jak může lidská činnost přispět ke stabilitě krajiny?
Tak se stav do opuštěného kamenolomu ve Staré Vsi a zjistíš, že i těžba může vnést do krajiny něco dobrého. Navštiv Přírodní park Oderské vrchy, kde byla lidská činnost v harmonickém souladu s přírodou a snažíme se v tom pokračovat. Zamyslíme se nad staletími vzájemného soužití a dojdeme i k tomu, že bezlesí je v krajině taky potřeba.
Budeš mít šanci poznat pohnutou historii kdysi nejhustěji osídlené oblasti Československa a vyslechnout osudy obyvatel bývalých Sudet. Jak se poválečný odsun podepsal na kdysi prosperujícím kraji?

Malá ochutnávka

Je to už druhý rok obnovené činnosti našeho článeku v regionu, a zatím se nám podařily tři akce: týdenní letní (Z)lom a víkendový Jarní a Podzimní (Z)lomek.
Máme štěstí na zapálené účastníky i organizátory, užili jsme si spolu spoustu příjemných i nepříjemných, zato vždy zábavných a oboustranně obohacujících chvil. Koukni na pár střípků z loňska...

Organizační tým

Těší se na tebe Veru Vavrečková, Baru Dedková a Ondra Gonsorčík.

Kontakt

Kontaktní osoba: Veronika Vavrečková
E-mail: veronika.vavreckova@centrum.cz
Telefon: 777 263 108