Pouť po zaniklých poutních místech Jesenicka

akce památky
dlouhodobá
Datum
Místo Jesenicko - od JV, přes sever, na JZ
Věk 18–75 let
Cena 2300 Kč
Kontaktní osoba Tom Hradil
603 231 624
tom.hradil@jeseniky-brontosaurus.cz
Web akce: pout.eu

Co na nás čeká

Na Jesenicku (západní výběžek Českého Slezska: Jeseníky, Rychlebské hory) bylo kdysi neuvěřitelných 14 významných poutních míst. Jsou rozptýleny téměř rovnoměrně, po celém regionu. Vypráví se o nich až neuvěřitelné příběhy. Poutě prý dokáží člověka povznést. On se změní a s ním i kousek světa. Své o tom vědí pěší poutníci nejen do Santiaga de Compostela, jejichž zkušenostmi je tato Jesenická pouť inspirována, ale i mnoho dalších lidí to tak "cítí", nebo spíš to "ví". Pěší pouť v sobě totiž má archetyp života.

Co, kde a jak

Pouť je věnována Jesenicku a potažmo celé naší zemi. Každý poutník však má na pouti i své motivy a přání, které si na pouť ponese. Každý poutník by si měl s sebou nést přání uzdravení starých ran tohoto regionu a také své silné přání radostné budoucnosti (žehnání). Pokud chceš takovou věc zažít, můžeš se přihlásit. Protože v tomto termínu je pouť organizovaná (jinak je celoroční, leč invididuální), organizátoři zajišťují poutníkům nocleh a sem tam nějaké jídlo. O ostatní se musí postarat každý sám za sebe (byť třeba ve spolupráci s ostatními). Více informací se dozvíš na webu. Denně se půjde min. 23 km. Kdo si věří, může jít i delší trasy a na další místa.

  • Strava: můžete si vybrat

Dobrovolnická pomoc

Dobře pojatá a prožívaná pěší pouť je sama o sobě pomocí regionu Jesenicka. Můžeš nabídnout svoji pomoc organizátorům a být k dispozici např. pro potřeby technického zázemí. Protože jakou si pouť uděláme, takovou ji budeme mít.

Na akci budeme pracovat přibližně 0 hodin denně.

Malá ochutnávka

Organizační tým

Těší se na tebe Tom Hradil a spol..

Kontakt

Kontaktní osoba: Tom Hradil
E-mail: tom.hradil@jeseniky-brontosaurus.cz
Telefon: 603 231 624
Webová stránka: odkaz