Péče o druhovou pestrost rostlin

jednodenní
Datum
Místo Popice u Znojma
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Jana Švaříčková
+420 736 697 306
janasvarickova@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Chceš si rozšířit obzory o ochraně přírody v praxi?

S trojicí expertů z NP Podyjí si představíme, jak lze jednoduchými opatřeními podpořit biodiverzitu v krajině, čím jí naopak můžeme uškodit a jaký přesně mají tato jednotlivá opatření smysl. Vysvětlíme si, proč je důležité pečovat o bezlesí, jak na to v terénu i na co si dát pozor v legislativě. Popíšeme si správné postupy při sečení různých typů luk. To vše si ukážeme v praxi na příkladu nedalekého Havranického vřesoviště. Nakonec se zamyslíme nad tvým vlastním budoucím podnikem nebo ti dáme náměty projektů, k nimž se můžeš přidat.

Seminář je určený pro aktivní občany, kteří chtějí realizovat drobná prospěšná opatření v krajině. Také pro stávající i nové organizátory z environmentálních neziskových organizací či z organizací pracujících s dětmi a mládeží či pro členy místních akčních skupin.

Co, kde a jak

Seminář se bude konat ve středu 23. listopadu 2022 od 9:30 do 16:00 v Popicích u Znojma v muzeu v Rodném domě Charlese Sealsfielda (Popice u Znojma č. 56).

Seminář pořádáme ve spolupráci s muzeem v Rodném domě Charlese Sealsfielda.

Účast na semináři je zdarma.

Stravu si zajišťují účastníci semináře sami, ale plánujeme se domluvit na společném obědě v blízkosti přednáškové místnosti a pokusíme se zohlednit případná stravovací omezení. Bude zajištěno drobné občerstvení s kávou a čajem.

S sebou si prosím vezměte psací potřeby a zápisník.

Další informace o semináři včetně podrobnějšího programu upřesníme přihlášeným účastníkům později. Pokud byste zjistili, že se semináře například ze zdravotních důvodů nemůžete zúčastnit, dejte nám to prosím co nejdříve vědět.

Malá ochutnávka

Lektoři a lektorky tohoto semináře jsou Martin Škorpík, Lenka Reiterová a Robert Stejskal. Všichni tři se dlouhodobě věnují péči o přírodně cenná území v Národním parku Podyjí a mají bohaté zkušenosti s aktivní péčí o něj. Martin Škorpík vystudoval ekologii a věnuje se již řadu let komplexní ochraně přírody v Podyjí. Lenka Reiterová vystudovala botaniku a věnuje se v Podyjí rostlinným společenstvům. Robert Stejskal vystudoval lesnictví a věnuje se v Podyjí například péči o světlý les.

Srdečně vás zveme také na další semináře ze série DOBROVOLNICTVÍ PRO PŘÍRODU ZA KLIMATICKÉ ZMĚNY. Jejich přehled najdete zde: https://brontosaurus.cz/novinky/vzdelavaci-seminare-dobrovolnictvi-pro-prirodu-za-casu-klimaticke-zmeny

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. #sodvahou

Organizační tým

Těší se na tebe Jana Švaříčková.
Pořádá HB

Kontakt

Kontaktní osoba: Jana Švaříčková
E-mail: janasvarickova@brontosaurus.cz
Telefon: +420 736 697 306