Za tajemstvím Filipova údolí - budky pro Mikulčice a Moravskou

dobrovolnická
prázdninová
Datum
Místo Chata Kristýna, Bílé Karpaty
Věk 15–26 let
Cena 700
Kontaktní osoba Franta Novotný
+420 603 833 902
chata.kristyna@seznam.cz
Akce je vhodná i pro ty, co s námi jedou poprvé.

Co na nás čeká

máme poslední tři volná místa Po řádění tornáda v postižených ulicích nezůstaly žádné stromy, potřeba budek pro ptáky výrazně roste, přijedeš nám s tím pomoci ? ..chtěl/a jsi jet na tábor a řekli Ti, že jsou jen pro děti?

Tak tomu nevěř a pojď prožít devět akčních dnů v údolí na úpatí Bílých Karpat. Teš se na partu vrstevníků, fajn organizátory, dobrodružné a promakané hry a kus užitečné činnosti pro ochranu přírody!

Co, kde a jak

Tešit se můžeš na hry, společnou zábavu a další prožitkové aktivity.

Na táboře máme v plánu také několik fyzicky nenáročných činností pro ochranu přírody a zvelebování táborové základny. Čekají nás zajímavé výlety za krásami a jedinečnou atmosférou Bílých Karpat. Část programu je zaměřena na poznávání každodenního života, rituálů, radostí a strastí Moravského Slovácka a Horňácka.

Během tábora se můžeš těšit na filmové představení v lesním kině, poznávání místních zvyků a tradic v lůně bělokarpatské přírody, navázání nových přátelství a třeba i na malou návštěvu u žítkovských bohyní.

Na základně máme venkovní hliněnou pec na chleba, ve které si upečeme pravou a nefalšovanou horňáckou pizzu.

Táborový jídelníček je postavený na lokálních kvalitních surovinách a čekají nás dobroty, které jedli obyvatelé kopaničářských chalup po staletí.

Spí se v podkroví (dvě oddělené místnosti), dle zájmu lze spát venku v indiánském teepee. V přízemí je kuchyně, jídelna, sprcha.

Info o ubytování a naší základně najdeš zde: www.chatakristyna.eu. Foto z chaty je zde: www.chatakristyna.rajce.idnes.cz

  • Ubytování: v podkroví chaty a teepee
  • Strava: ne-vegetariánská

Dobrovolnická pomoc

Výroba budek pro ohrožené ptactvo, obnova studánky, oprava hliněné pece na chleba.
Budky vyrábíme a vyvěšujeme proto, aby ptáci (sýkory, lejsci, brhlíci, holubi doupňáci, sovy, šoupálci, dudci a další) měli kde hnízdit a mít mláďata. V našich intenzivně obhospodařovaných lesích totiž chybí staré stromy v kterých dřípve ptáci nacházeli přirozené dutiny pro hnízdění.

Budky budeme vyvěšovat nejen kolem chaty, ale na podzim je dobrovolníci vyvěsí i na potřebná místa v lužních lesích na jižní Moravě.

Na akci budeme pracovat 6 dní, každý den zhruba 7 hodin.

Malá ochutnávka

Tábor pořádáme již desátým rokem na samotě uprostřed lesa na chatě Kristýně u obce Javorník nad Veličkou.

Organizační tým

Těší se na tebe Staňa, Franta, Jožka, Johanka, Réza, Štěpánka, Petra, Anička, Lucka,.
Pořádá BRĎO Vlkani

Kontakt

Kontaktní osoba: Franta Novotný
E-mail: chata.kristyna@seznam.cz
Telefon: +420 603 833 902