NaOstro 2024

dobrovolnická
prázdninová
Datum
Místo Týnčanský kras
Věk 18–99 let
Cena 1500
Kontaktní osoba Vladimír Kučera
+420 607 573 875
extempore@brontosaurus.cz
Akce je vhodná i pro ty, co s námi jedou poprvé.

Co na nás čeká

Vypravíme se do míst, kde v žulovém kraji uvízl kousek vápence. Ve vápenci jeskyně, na vápenci step. Obojí je ve zdejším kraji bludných balvanů velkou vzácností. Poznáme malebnou krajinu kopců, lesů a pastvin, seznámíme se s krajem legendárního rybníkáře a génia své doby, Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan. Budeme pečovat o kras i o mokřady, s kosou, pilou, s nadšením, a třeba i naostro!

Co, kde a jak

Budeme pracovat v Týnčanském krasu i na dalších lokalitách na jižním Sedlčansku. Klestit křoví, kácet nálety, kosit louky, budovat broukoviště, Bydlet budeme na speleologické základně ve spacácích, možná bude k dispozici větší stan, a za hezkého počasí možnost spaní pod širákem na stepi. Vařit si budeme sami přímo na místě, pod vedením zkušeného kuchaře Vlaďase. Umíme vařit i bez masa, bez lepku nebo bez laktózy.

  • Ubytování: Hromadně ve velkém stanu (hangár)
  • Strava: ne-vegetariánská, vegetariánská

Dobrovolnická pomoc

Budeme pomáhat s údržbou parkovité lesostepní krajiny, která je pro Týnčanský kras přirozená. Budeme klestit křoví, aby se do podrostu dostalo slunce, a budovat úkryty pro hmyz a drobné obratlovce. Na dalších lokalitách budeme kosit vzácné mokřadní louky, abychom podpořili výskyt chráněných a ohrožených druhů rostlin, například orchidejí.

Na akci budeme pracovat 5 dní, každý den zhruba 6 hodin.

Malá ochutnávka

Organizační tým

Těší se na tebe Rusalka, Vlaďas, Ludvík, Sam a Matouš.
Pořádá Extempore

Kontakt

Kontaktní osoba: Vladimír Kučera
E-mail: extempore@brontosaurus.cz
Telefon: +420 607 573 875