Voda a podpora přirozených funkcí krajiny

jednodenní
Datum
Místo Brno, kulturní dům Horní Heršpice
Začátek akce
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Jana Švaříčková
+420 736 697 306
janasvarickova@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Zajímá tě, jak vracet vodu do krajiny a vytvářet přírodní struktury pro zadržení vody? Přijď jzjistit, jak na to.

 

Dozvíš se, jak můžeme zmírnit sucho v krajině, podpořit zadržení vody obnovou drobných tůněk či jak propojit všechny prvky krajiny v jeden funkční celek. A hlavně si představíme, jak na to vše v praxi - vyzkoušíš si, jak vytipovat, co krajině v daném místě chybí a jak navrhnout vhodná opatření. Zjistíš, jaké mapové podklady by se ti mohly hodit a jaká povolení budeš pro realizaci svých plánů potřebovat. Poradíme ti, jak získat místní dobrovolníky a finance. Půjdeme na exkurzi do přírodní památky Holásecká jezera. Tento seminář z naší úspěšné série seminářů Dobrovolnictví pro přírodu za časů klimatické změny bude třetí, závěrečný, přijď inspirovat sebe a svými nápady i ostatní!

 

Seminář je určený pro aktivní občany, kteří chtějí realizovat drobná prospěšná opatření v krajině. Také pro stávající i nové organizátory z environmentálních neziskových organizací či z organizací pracujících s dětmi a mládeží či pro členy místních akčních skupin.

Co, kde a jak

Seminář se bude konat v sobotu 11. 11. 2023 od 9:00 do 16:00 v Brně v kulturním domě v Horních Heršpicích (Bednářova 16). Termín pro přihlášení na seminář je čtvrtek 2. 11. 2023 do 12 hodin.


Seminář pořádáme ve spolupráci s radnicí městské části Brno - jih.

  

Účast na semináři je zdarma. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. 

 

Stravu si zajišťují účastníci semináře sami, ale plánujeme se domluvit na společném obědě v blízkosti přednáškové místnosti a pokusíme se zohlednit případná stravovací omezení. Bude zajištěno drobné občerstvení s kávou a čajem.

 

S sebou si prosím vezměte obuv do terénu, přezůvky, psací potřeby a zápisník.

 

Další informace o semináři včetně podrobnějšího programu upřesníme přihlášeným účastníkům v dostatečném předstihu před akcí. Pokud byste zjistili, že se semináře například ze zdravotních důvodů nemůžete zúčastnit, dejte nám to prosím co nejdříve vědět.

Malá ochutnávka

Lektorem tohoto semináře je Tomáš Havlíček.

Tomáš Havlíček je projektant a autor vodohospodářských a krajinných studií v Atelieru Fontes, byl aktivní v Hnutí Brontosaurus.

 

Srdečně vás zveme také na další semináře ze série Dobrovolnictví pro přírodu za časů klimatické změny.

Najdete je zde: https://brontosaurus.cz/kurzy-a-prednasky/

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. #sodvahou

Organizační tým

Těší se na tebe Jana.
Pořádá HB

Kontakt

Kontaktní osoba: Jana Švaříčková
E-mail: janasvarickova@brontosaurus.cz
Telefon: +420 736 697 306