Péče o druhovou pestrost rostlin

jednodenní
Datum
Místo Pardubice, ekocentrum Paleta
Začátek akce
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Jana Švaříčková
+420 736 697 306
janasvarickova@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Péče o přírodu a krajinu je cesta, jak udržet druhovou bohatost rostlin. Přijď zjistit, jak na to.

 

S trojicí odborníků si řekneme, jak lze jednoduchými opatřeními podpořit biodiverzitu v krajině, čím jí naopak můžeme uškodit a jaký přesně mají tato jednotlivá opatření smysl. Vysvětlíme si, proč je důležité pečovat o bezlesí, jak na to v terénu i na co si dát pozor v legislativě. Popíšeme si správné postupy při sečení různých typů luk. To vše si ukážeme v praxi na příkladu nedaleké lokality Červeňák, kam půjdeme na exkurzi. Tento seminář z naší úspěšné série seminářů Dobrovolnictví pro přírodu za časů klimatické změny bude druhý, ale už závěrečný, přijď inspirovat sebe a svými nápady i ostatní!

 

Seminář je určený pro aktivní občany, kteří chtějí realizovat drobná prospěšná opatření v krajině. Také pro stávající i nové organizátory z environmentálních neziskových organizací či z organizací pracujících s dětmi a mládeží či pro členy místních akčních skupin.

Co, kde a jak

Seminář se bude konat v pátek 10. 11. 2023 od 9:30 do 16:00 v Pardubicích v Ekocentru Paleta (Štolbova 2874). Termín pro přihlášení na seminář je čtvrtek 2. 11. 2023 do 12 hodin.


Seminář pořádáme ve spolupráci s Ekocentrem Paleta.

  

Účast na semináři je zdarma. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. 

 

Stravu si zajišťují účastníci semináře sami, ale plánujeme se domluvit na společném obědě v blízkosti přednáškové místnosti a pokusíme se zohlednit případná stravovací omezení. Bude zajištěno drobné občerstvení s kávou a čajem.

 

S sebou si prosím vezměte psací potřeby a zápisník.

 

Další informace o semináři včetně podrobnějšího programu upřesníme přihlášeným účastníkům v dostatečném předstihu před akcí. Pokud byste zjistili, že se semináře například ze zdravotních důvodů nemůžete zúčastnit, dejte nám to prosím co nejdříve vědět.

Malá ochutnávka

Lektoři a lektorky tohoto semináře jsou Martin Škorpík, Lenka Reiterová a Martin Trávníček. Všichni tři se dlouhodobě věnují péči o přírodně cenná území a mají bohaté zkušenosti s aktivní péčí o něj.

Martin Škorpík vystudoval ekologii a věnuje se již řadu let komplexní ochraně přírody v NP Podyjí.

Lenka Reiterová vystudovala botaniku a věnuje se v NP Podyjí rostlinným společenstvům.

Martin Trávníček se věnuje péči o cenná území v organizaci Pestré Polabí a povede exkurzi.


 

Srdečně vás zveme také na další semináře ze série Dobrovolnictví pro přírodu za časů klimatické změny.

Najdete je zde: https://brontosaurus.cz/kurzy-a-prednasky/

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. #sodvahou

Organizační tým

Těší se na tebe Jana.
Pořádá HB

Kontakt

Kontaktní osoba: Jana Švaříčková
E-mail: janasvarickova@brontosaurus.cz
Telefon: +420 736 697 306