Budky pro Brno III.

akce příroda
jednodenní
Datum
Místo Brno, Kraví hora
Začátek akce
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Terka
+420 736 720 568
akce-priroda@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Budky? Budky! Po Brně je těchto nenápadných ptačích úkrytů plno a právě je ideální období pustit se do jejich údržby. Proč? Aby měla na jaře nová ptáčata svá hnízda čistá a nehrozilo jim žádné nebezpečí v podobě nemocí ze starých hnízd. Se žebříkem na rameni se pustíme do čištění ptačích obydlí a připravíme budky na další jarní hnízdění. Pověsíme také několik nových ptačích budek, které jsme minulou zimu připravili. Vyraz s námi na odpolední procházku po práci nebo po škole do brněnských sadů a parků. Provětrej si hlavu, potkej známé i nové tváře a udělej drobný počin v péči o ptactvo.

Co, kde a jak

Za ptačími budkami vyrazíme tentokrát do parku na Kraví hoře. Sejdeme se v 16:30 u tramvajové zastávky Náměstí Míru. Odtud vyrazíme budkovat do parku. S sebou nic nepotřebuješ, pouze vhodné oblečení a obuv, které se může trochu ušpinit. Předpokládaný konec akce je asi v 18:30.

Dobrovolnická pomoc

Věšením ptačích budek v parcích nahrazujeme úkryty pro ptáky hnízdící přirozeně v dutinách starých stromů. Takových stromů ale ve městech velmi rychle ubývá a se stromy mizí také dutiny a příležitosti k hnízdění. Ptačí budky tak představují alternativu k přirozeným úkrytům. S vyvěšením ptačích budek se ale váže také jejich pravidelná údržba. Aby budka naplňovala svoji funkci a ptáci v ní dokázali úspěšně vyvést potomstvo, je zapotřebí budky pravidelně čistit. Je to z toho důvodu, že ve starých hnízdech by se mohli rozmnožit paraziti, které by v další hnízdní sezóně ohrozili nové ptačí potomstvo. Naším úkolem na této odpolední akci tak bude vyčištění budek, kontrola jejich stavu a případně oprava.

Na akci budeme pracovat přibližně 2 hodiny denně.

Malá ochutnávka

Vyvěšování a pravidelné údržbě ptačích budek se v Hnutí Brontosaurus věnujeme již řadu. Kromě Brna se staráme o ptačí budky také v Praze, na jižní Moravě nebo třeba až v dalekém Srbsku. Ptačích budek spravovaných dobrovolníky čitáme už těměř tisíc. Chceš se přidat k brontosauřím budkařům a starat se o svoje ptačí budky nebo se jinak zapojit do projektu péče o ptactvo? Napiš nám na akce-priroda@brontosaurus.cz. Chceš podpořit budkování ještě jiným způsobem? Pořiď si jako Dárek přírodě ptačí budku nebo další z úkrytů pro živočichy a podpoř finančně vyvěšování dalších ptačích budek, ale i sázení stromů. Více na darkyprirode.cz.

Organizační tým

Těší se na tebe Tereza a Filip.
Pořádá HB

Kontakt

Kontaktní osoba: Terka
E-mail: akce-priroda@brontosaurus.cz
Telefon: +420 736 720 568