obsazeno: KOLA-LODĚ-RODINY aneb CESTA KOLEM SVĚTA

zážitková
prázdninová
Datum
Místo chaty Osika, Nová Bystřice
Věk 0–99 let
Začátek akce
Cena 3570
Kontaktní osoba Markéta Černocká
+420 776 662 435
jezi@centrum.cz

Co na nás čeká

UŽ JE OD BŘEZNA PLNO. TÁBOR NAPLNĚN.

 

Milé děti s rodiči,

zveme vás, ještě jedou, do jižních Čech na tábor, letos ve znamení Cesty kolem světa. Navštívíme několik světadílů na kolech a budeme se také plavit po řece Ganga. Týdenní pobyt v jižních Čechách s programem pro rodiny, výlety na kolech po České Kanadě a výpravou na kánoích po řece

Co, kde a jak

Týdenní pobyt v jižních Čechách u Nové Bystřice v České Kanadě pro rodiny s dětmi od 5 do 12 let, můžete však klidně přijet i se staršími dětmi, mladšími dětmi, miminky nebo i bez dětí. Každý den bude dopoledne nebo odpoledne organizovaného programu pro děti s rodiči nebo bez rodičů na téma CESTA KOLEM SVĚTA. Druhý půlden se můžete vydat na námi pořádané cyklovýlety pro rodiny s dětmi. Krajina nabízí výlety na kolech po zajímavých trasách malými asfaltkami krajinou lesů, tajemných balvanů a rybníků a historických míst. Nemohoucí malé cyklisty sbíráme i s dětskými koly cestou do auta s přívěsným vozíkem (můžete přijet i bez kol, ale většina výletů bude cyklo). Po večeři bude pro všechny děti nachystán večerníček a večerní hry, aby si rodiče oddechli, třeba v místní malinké hospůdce. Večer po uspání dětí nebo i s dětmi se můžete zúčastnit společného posezení u ohně, zpívání s kytarou, promítání v našem letním kině a jiných aktivit. Během pobytu vyrazíme společně na vodáckou výpravu na kánoích po Lužnici. Zúčastnit se mohou i začátečníci. Určitě bude i závod v orientačním běhu, stezka odvahy, maškarní, táboráky a různá překvapení. A vezměte s sebou klidně i babičky a dědečky!

 

Kdy: 12.-19.8.2023

Kde: Rekreační středisko Chaty Osika u Nové Bystřice: http://www.chatyosika.cz/>

Cena tábora byla od loňska navýšena o 7%, jelikož se zdražilo jídlo, lodě, pronájem a vůbec všechno, a hlavně všem koupíme vstupenky do Obludiště. 

Cena týden program s jídlem: 3.570 Kč dospělí, 3.190 Kč děti, 2.420 Kč malé děti 2-5 let včetně.

Ubytování se platí zvlášť přímo až na místě kempu – cena podle vašeho výběru. Počítejte i s rekreačním poplatkem obci (10 Kč/den/dospělý), který někdy vymáhají a někdy ne.

 

REKREAČNÍ STŘEDISKO CHATY OSIKA – rodinný kemp s dlouholetou tradicí zasazený do krásné přírody České Kanady. Chatičky na louce a kolem lesy. Tábor zůstal stejný jako před lety – vzpomínka na prázdninová dobrodružství. Ideální místo k houbaření, koupání v nedalekém rybníku Osika, stejně jako prostor pro hry, posezení u ohně s kytarami. Kdo jednou kemp navštíví a prožije v něm svou dovolenou, velmi rád se vrací. Chaty Osika nabízí ubytování a rekreaci v areálu s 15 ti chatami. Krajinu mezi areálem s chatami a rybníkem Osika protíná známá úzkokolejka, která se svými parními turistickými vláčky dotváří kouzlo České Kanady.

Ubytování: chaty na slunné louce obklopené lesem nebo vlastní stany. K dispozici jídelna, sprchy, ohniště, hospůdka. Chatky jsou pětimístné (manželská postel nebo palanda + jednolůžko + dvě lůžka v podkroví). Velké rodiny mohou zkusit objednat celou chatu (7.700 Kč/týden) Rodinám s 1-2 dětmi stačí spodní části chaty (4.100 Kč/týden), osamělému rodiči s dítětem nebo i páru s 1 dítětem stačí podkrovní pokoj v patře chatky s odděleným vchodem (2.600 Kč/týden). Do všech částí chatky se dají vkládat matrace jako přistýlky (100 Kč/osoba/noc). Ceník ubytování v chatkách zdehttp://www.chatyosika.cz/cenik/  Letos ty chatky zdražili o oproti loňsku o dalších 15% (oproti předloňsku je to už o 30%), no co se dá dělat. Ubytování se platí až na místě přímo majiteli kempu.

 

Stravování: celodenní 3x denně. Můžete si vybrat ze dvou variant, obě varianty budou letos opět vařeny našimi kuchaři v polní kuchyni na plynových bombách, servírované do ešusů venku:

1) strava blízká klasice – kuchař jednání – k snídani pečivo, džem, sýr, máslo, vajíčka, k obědu různé hotovky s masem (např. guláš, špagety se směsí, kuřecí rizoto…), k večeři opět teplé jídlo, víceméně už vegetariánské

2) strava vegetariánská – kuchaři v jednání – k snídani obilné kaše s ovocem, k obědu i večeři zelenina, luštěniny, tofu, uvařené obilí se zeleninou a rostlinnou bílkovinou na různé varianty. Bez mléka, bez cukru, bez předpisů.

S sebou: Vlastní povlečení a prostěradlo (možno na místě i zapůjčit od paní provozující kemp). Kola. Dále běžné věci na letní pobyt + sandály do lodě. Vlastní lžíce, hrníčky a misky (můžete si i zapůjčit talíře a příbory místní – chatky jsou vybavené). Můžete přibalit buzolu pro orientační běh a cokoli na cestu kolem světa. Vítány jsou dětské kostýmy na téma Cesta kolem světa, ale nemusíte….něco společně vyrobíme i na místě v rámci programu.

 

Cena „týden programu s jídlem“ ZAHRNUJE:

celodenní stravování, příspěvek na organizační zajištění této akce, ubytování organizátorů, vedoucích, pomocníků a kuchařů, pronájem kuchyně, 2 doprovodná vozidla, zapůjčení přívěsného vozíku, mzda čtyř kuchařů a 2 dětských vedoucích a pomocníků, diplomy, materiál na hry, odměny, poklady, vstupenky do Kláštera a Obludiště, zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (lodě, vesty, pádla, barely) na vodácké putování.

Začátek akce: v sobotu 12.8.2023 odpoledne na místě

Konec akce: v sobotu 19.8.2022 kolem oběda.

Jsou to klasické turnusy chatového kempu – od soboty do soboty.

Těší se na vás: Markéta Černocká, Eva Mališová, Jarek Babák, Petja Veselý a další.

  • Ubytování: vybavené velké rodinné chatky
  • Strava: ne-vegetariánská, vegetariánská

Dobrovolnická pomoc

Nepracovní akce.

Organizační tým

Těší se na tebe Markéta, Batmen, Jaroslav, Petja a Jura.
Pořádá Svízel přítula

Kontakt

Kontaktní osoba: Markéta Černocká
E-mail: jezi@centrum.cz
Telefon: +420 776 662 435