Podpora zeleně v krajině

jednodenní
Datum
Místo Velké Meziříčí
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Jana Švaříčková
+420 736 697 306
janasvarickova@brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Zajímá tě, jak můžeme výsadbou vhodných dřevin změnit podobu naší krajiny? Přijď a zjisti to přímo od zkušeného sadaře.

Dozvíš se, jak vysazovat dřeviny tak, aby z nich vyrostly dlouhověké stromy. Povíme si, jak se o vysazené stromy starat a jak zařídit, aby přežily suchá léta. Poradíme ti, jak do výsadby zapojit místní lidi. Představíme ti, jak vybrat vhodnou odrůdu dřeviny pro výsadbu a kde můžeš získat staré odrůdy. Dozvíš se, jak se domluvit s vlastníkem pozemku. Doporučíme, kde na nákup dřevin i nářadí získat finanční podporu. Zjistíš, co můžeš udělat proto, aby vzrostlé stromy mohly přirozeně zestárnout a proč by se neměly kácet. A inspirujeme se navzájem svými nápady!


Seminář je určený pro aktivní občany, kteří chtějí realizovat drobná prospěšná opatření v krajině. Také pro stávající i nové organizátory z environmentálních neziskových organizací či z organizací pracujících s dětmi a mládeží či pro členy místních akčních skupin.

Co, kde a jak

Seminář se bude konat v sobotu 21. 1. 2023 od 9:30 do 16:00 ve Velkém Meziříčí v ekocentru Chaloupky - Velké Meziříčí (Ostrůvek 2).

Seminář pořádáme ve spolupráci s ekocentrem Chaloupky - Velké Meziříčí.

Účast na semináři je zdarma.

Stravu si zajišťují účastníci semináře sami, ale plánujeme se domluvit na společném obědě v blízkosti přednáškové místnosti a pokusíme se zohlednit případná stravovací omezení. Bude zajištěno drobné občerstvení s kávou a čajem.

S sebou si prosím vezměte psací potřeby a zápisník.

Další informace o semináři včetně podrobnějšího programu upřesníme přihlášeným účastníkům v dostatečném předstihu před akcí. Pokud byste zjistili, že se semináře například ze zdravotních důvodů nemůžete zúčastnit, dejte nám to prosím co nejdříve vědět.

Malá ochutnávka

Lektorem tohoto semináře je Jan Oulehla. Jan Oulehla je sadař, který studuje v doktorském programu na Mendelově univerzitě v Brně a ve své ovocné školce rozmnožuje staré odrůdy dřevin.

Srdečně vás zveme také na další semináře ze série DOBROVOLNICTVÍ PRO PŘÍRODU ZA KLIMATICKÉ ZMĚNY. Jejich přehled najdete zde: https://brontosaurus.cz/novinky/vzdelavaci-seminare-dobrovolnictvi-pro-prirodu-za-casu-klimaticke-zmeny

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. #sodvahou

Organizační tým

Těší se na tebe Jana Švaříčková.
Pořádá HB

Kontakt

Kontaktní osoba: Jana Švaříčková
E-mail: janasvarickova@brontosaurus.cz
Telefon: +420 736 697 306