Žítkovské senobraní 2019 Program PsB

13-23.7.2019

5aa80fb3739c0.jpg 5aa80fb38576a.jpg Mezerami mezi prkny stodoly prosvítají paprsky letního slunce. Bělokarpatská příroda už je dávno vzhůru, ale nikomu se z voňavého sena nechce. Až s ranní písní vylézají ze spacáků první dobrovolníci, protože na stole již čeká skromný snídaňový raut... Že je to až příliš krásná představa, než aby to byla pravda? Rádi Vás vyvedeme z omylu a proto Vás všechny zveme na tradičná pracovní tábor konající se v krajině Žítkovských bohyní, kde sama mystičnost onoho místa uchvátí i zatvrzelé škarohlídy. Přijeďte za námi okusit nenapodobitelnou atmosféru tradičního řemesla, jakým senoseč bezesporu je. A není třeba se bát, že bychom po práci neužívali koupání, táborového ohně, hudby a dalších letních kratochvílí.

Samozřejmě je možné trávit zde volný čas i jinými způsoby: konverzací, zpěvem, koupáním, procházkou či spánkem, zkrátka čímkoliv, co každého duši jest libé.

Pro další informace navštivte stránky základního článku Mařatice (http://www.brontosaurus.uh.cz/str/tabor).
Druh: Pracovní
Pomůžeme s: Našim cílem je údržba luk a pastvin v oblasti Hutě na Žítkové. Trávu je potřeba pokosit, usušit a z lokality odstranit. Hotové seno zavážíme místním domorodcům, což nám dává možnost zakusít místního folklóru a vyslechnout zkazky staré a ještě starší.
Čas věnovaný práci: Denně se budete práci věnovat asi 6 hodin. Obvykle se však nepracuje všechny dny.
Ubytování: Vlastní stan, stan poskytnutý pořadateli nebo spaní na seně v zastřešené stodole.
Místo: Žítková, PR Hutě
(Bílé Karpaty)
Věk: od 18 do 100 let
Pořádající ZČ nebo klub: Mařatice
Účastnický poplatek (Kč): 0
Přihlášení a kontakt: Adam Dvořák
Telefon: 605970962
Email: ajdam.d@seznam.cz
Web: www.brontosaurus.uh.cz/str/tabor
Přílohy: 5aa80fb3739c0.jpg
5aa80fb38576a.jpg

Přihláška na akci

Najdi svou akci