Za tajemstvím Filipova údolí

prázdninové
Datum
Místo Chata Kristýna
Věk 15–26 let
Cena 700 Kč
Kontaktní osoba Franta Novotný
603 833 902
chata.kristyna@seznam.cz
Akce je vhodná i pro ty, co s námi jedou poprvé.

Co na nás čeká

..chtěl/a jsi jet na tábor a řekli Ti, že jsou jen pro děti?

Tak tomu nevěř a pojď prožít devět akčních dnů v údolí na úpatí Bílých Karpat. Teš se na partu vrstevníků, fajn organizátory, srandu, přírodu, dobrodružné a promakané hry a kus užitečné činnosti pro ochranu přírody!

Co, kde a jak

Teš se na hry a další prožitkové aktivity, které už nejsou pro děti.

Na táboře máme v plánu také několik fyzicky nenáročných činností pro ochranu přírody a vyrazíme i fajnové výlety za krásami a jedinečnou atmosférou Bílých Karpat. Část programu je zaměřena na poznávání každodenního života, rituálů, radostí a strastí Moravského Slovácka a Horňácka.

Během tábora se můžeš těšit na filmové představení v lesním kině, originální výlet s koupáním, lanoaktivity, poznávání přírody, zálesáctví a spousta dalších aktivit v lese, tee-pee i v naší krásné lesní chatě.

Na základně máme venkovní hliněnou pec na chleba, ve které se budeme pokoušet upéct bulky či placky.

Táborový jídelníček je postavený na lokálních kvalitních surovinách a čekají nás dobroty, které jedli obyvatelé kopaničářských chalup po staletí.

Spí se v podkroví (dvě oddělené místnosti), dle zájmu lze spát venku v indiánském teepee. V přízemí je kuchyně, jídelna, sprcha.

Info o ubytování a naší základně najdeš zde: www.chatakristyna.eu. Foto z chaty je zde: www.chatakristyna.rajce.idnes.cz

  • Ubytování: v podkroví chaty a teepee
  • Strava: můžete si vybrat

Dobrovolnická pomoc

Výroba budek pro ohrožené ptactvo, obnova studánky, oprava hliněné pece na chleba.
Budky vyrábíme a vyvěšujeme proto, aby ptáci (sýkory, lejsci, brhlíci, holuby doupňáci, sovy, šoupálci, dudci a další) měli kde hnízdit a mít mláďata. V našich intenzivně obhospodařovaných lesích totiž chybí staré stromy v kterých dříve ptáci nacházeli přirozené dutiny pro hnízdění.

Budky budeme vyvěšovat nejen kolem chaty, ale na podzim je dobrovolníci vyvěsí i na potřebná místa v lužních lesích na jižní Moravě.

Na akci budeme pracovat přibližně 7 hodin denně.

Malá ochutnávka

Tábor pořádáme již desátým rokem na samotě uprostřed lesa na chatě Kristýně.

Organizační tým

Těší se na tebe Staňa, Franta, Joška, Petra, Anička, Lucka, Johanka.

Kontakt

Kontaktní osoba: Franta Novotný
E-mail: chata.kristyna@seznam.cz
Telefon: 603 833 902