Sázíme stromy II. Přeloženo na 2021

akce příroda
víkendovka
Datum
Místo Žítková, Hutiska
Věk od 4 let
Začátek akce
Cena 250 Kč
Kontaktní osoba Zdeněk
606 619 918
cokynek@post.cz

Co na nás čeká

Proč sázet stromy ? Je mnoho důvodů….. Tak třeba stromy jsou příroda, stromy utvářejí krajinu, stromy zadržují vodu, stromy zabraňují erozi, stromy čistí vzduch a zlepšují jeho kvalitu, stromy vyrovnávají teplotní extrémy, stromy vytváří kyslík, stromy tlumí hluk, každý strom je biotop, strom je energie, strom je zdrojem potravy, ze stromu je stůl u kterého ráno snídáš i židle na které sedíš, co strom to příběh. A my do knihy těchto příběhů přidáme další pro naše děti a budoucí pokolení.

Co, kde a jak

Pátek : V pátek se sejdeme, na Žítkové v Bílých Karpatech, seznámíme se, ubytujeme, zazpíváme si a uvidíme, co všecko ještě stihneme. A taky spánek. ;-) Sobota : Po snídani si povíme co, proč a jak budeme sázet. Řekneme si něco o sadu a jeho příběhu. Rozdělíme se do malých skupinek a půjdeme na to ! Budeme sázet, kolíkovat, vázat a oplocovat sazenice původních bělokarpatských odrůd ovoce. Samozřejmě, že bude přestávka na svačinku i na oběd. V plánu je nasadit dalších 45 stromů. Pak večeře, povídání o stromech i nestromech, kytara, spánek. Neděle: V neděli po společné snídani dokončíme případné nedodělky a vydáme se na prohlídku okolí. Víkend zakončíme společným obědem a rozjedeme se k domovům.

Dobrovolnická pomoc

Víkendovka je součástí dlouhodobého plánu a úsilí obnovit starý sad původních bělokarpatských odrůd ovoce, který založili naši předkové. Naučíme se stromy správně sázet, aby se ujaly a hezky rostly. Na tuto akci navazuje v letošním roce 2020 ještě Sadařská víkendovka, kde se naučíme, jak se o stromy řádně starat, aby sloužily po mnoho generací. V dalších letech pak pravidelná Sadařská víkendovka a jak se urodí tak víkendy zaměřené na zpracování úrody.

Malá ochutnávka

V lokalitě již proběhly brontosauří víkendovky jako třeba včelařské, sadařské, kovářské, hadí, budkovací, ale i brontosauří tábory, skautské tábory, setkání amatérských kovářů a další.

Organizační tým

Těší se na tebe Čoko & spol.

Kontakt

Kontaktní osoba: Zdeněk
E-mail: cokynek@post.cz
Telefon: 606 619 918