Jednodenní kuk do budek

akce příroda
jednodenní
Datum
Místo Moravská Nová Ves
Věk od 15 let
Začátek akce
Cena bez poplatku
Kontaktní osoba Matěj Vláčil
602 627 348
matej.vlacil@gmail.com

Co na nás čeká

I ptáci chtějí mít ve svých příbytcích čisto. A my jim s tím plánujeme pomoct. Jestli nevíš co s volným zimním víkendem, máme pro tebe návrh. V sobotu 4.12. se vydáme do lužních lesů v okolí Moravské Nové Vsi vyzbrojeni špachtlemi a žebříky a začne velký předvánoční úklid ptačích budek. Co říkáš, nezní to lákavě?

Co, kde a jak

Jedná se o jednodenní výlet do lužních lesů v okolí Moravské Nové Vsi spojený s čištěním budek. Sejdeme se v 9:30 na vlakové stanici Moravská Nová Ves a společně se vydáme k budkám. Po dobře odvedené práci nás čeká svačinka a také povídání o tom, proč budky věšíme, o lužních lesích a přírodě kolem. Celou akci zakončíme táborákem a ve večerních hodinách se opět vydáme k našim domovům. Moravská Nová Ves je dopravně velmi dobře dostupná, takže se nebojte za námi přijet i z větší dálky, určitě nás stihnete. Akce je určená pro všechny mladé a nadšené, kteří rádi pomůžou ptactvu s předvánočním úklidem.

Dobrovolnická pomoc

Budeme čistit budky v lokalitách v okolí Moravské Nové Vsi, aby byly připraveny na další sezonu, až se ptactvo vrátí z teplých krajin. Jelikož přirozených úkrytů pro ptactvo v přírodě ubývá, tak věšíme ptačí budky. Ty je potřeba pravidelně čistit a kontrolovat, aby se ve starých hnízdech nemnožili paraziti a aby byly pro ptactvo bezpečné.

Malá ochutnávka

Víkendovku pořádá pár nadšených brontosaurů pod základním článkem Rozruch. Iniciativa přišla naprostou náhodou, ale naše akce rozhodně náhodná nebude :D Máme v rukávu spoustu nápadů a nebojíme se je použít.

Organizační tým

Těší se na tebe Julča, Táňa, Matěj a Mucha.

Kontakt

Kontaktní osoba: Matěj Vláčil
E-mail: matej.vlacil@gmail.com
Telefon: 602 627 348