Baobab na B 612

prázdninové
Datum
Místo Zákopy u Opatova
Věk 15–30 let
Cena 400 Kč
Kontaktní osoba Adam Hrouda
721 999 334
malyprinc.opatov@gmail.com
Web akce: zvonek.brontosaurus.cz

Co na nás čeká

Kdo je víc - strom nebo květina? Může vlastně někdo "umět kreslit"? Existují "vyšší principy" nebo je všechno jednání sobecké? A k čemu je jako dobré být dospělý? Pojeď s námi do srdce Vysočiny na louky uprostřed lesů. Můžeš se těšit na ticho, hvězdnou oblohu, činnosti hravé i tvořivé, smysluplnou práci i klidný odpočinek. A odpovědi? No, co se projednou místo rady starších dospělých zeptat někoho docela maličkého...?

Co, kde a jak

Akce je pracovní - každý den vstáváme brzo ráno do práce a vyrážíme kosit louky; odpoledne potom trávíme v táboře a jeho okolí, hrajeme hry, vyrábíme, zpíváme nebo jen odpočíváme. Spíme ve velkém vojenském stanu nebo podle chuti pod širým nebem. Vaření jídel všeho druhu umožňují dokonalá kamna zvaná Karolína. Vodu na pití si vozíme ze studny na druhém konci louky, užitková voda se najde v potoce hned u tábora, blízko je také rybník vhodný ke koupání.

  • Ubytování: Spát se bude ve velkém vojenském stanu nebo přímo pod hvězdnou oblohou.

Dobrovolnická pomoc

Budeme kosit (klasickou kosou - nebojte, vše vás naučíme ;) ), hrabat a odnášet seno z podmáčených rašelinných luk v Přírodní rezervaci Opatovské zákopy. Je to místo s bohatou druhovou skladbou, rostou tu například masožravé rosnatky, poloparazitické všivce, suchopýry, některé druhy orchidejí a některé vzácnější druhy mechů.

Na akci budeme pracovat přibližně 5 hodin denně.

Malá ochutnávka

Tábory na louce u Opatovských zákopů mají již velmi dlouhou historii. My jsme mladý organizátorský tým, který staví na tradici zdejších táborů a zároveň do něj vnese něco svého a zbrusu nového. :)

Kontakt

Kontaktní osoba: Adam Hrouda
E-mail: malyprinc.opatov@gmail.com
Telefon: 721 999 334
Webová stránka: odkaz