Akce Brontosaurus v regionech

🌳 Dny pro krajinu a přírodu 19. – 28. 4. 2024 🌳

Chceš udělat něco pro své okolí? Chceš ve své obci, v místě svého bydliště smysluplně oslavit Den Země? Láká tě ukázat přínos dobrovolnické práce svým spoluobčanům?

Tohle je ideální příležitost! Uspořádej v termínu 19. – 28. 4. 2024 půldenní či jednodenní dobrovolnickou akci v regionu. Zapoj místní obyvatele a ukaž jim, že starat se dobrovolnicky o své okolí má smysl.

Jak na to? Uspořádej ve svém regionu, městě či vesnici jednoduchou dobrovolnickou akci, která bude splňovat následující:

🌱 Hlavní náplní akce je smysluplná dobrovolnická práce na pomoc přírodě nebo památkám, do které se účastníci zapojí a zároveň budou seznámeni s přínosem dané činnosti. Budeš-li chtít, můžeš takto vytvořit i milou tradici, která umožní další setkávání místní komunity a společně budete o lokalitu (případně o výrobky jako např. budky, které při prvním setkání vytvoříte) pečovat.

🌱 Akce bude cílit na veřejnost (při plánování však neopomeň cílovou skupinu Brontosaura, tedy mladé lidi ve věku od 15 do 30 let).

🌱 Účastníci se seznámí s činností Hnutí Brontosaurus, přínosy dobrovolnictví a možností zapojení do dobrovolnických aktivit.

🌱 Je vítána realizace jednoduchého, drobného doprovodného programu. Například společné zahájení a ukončení, představení Brontosaura, aktivity pro děti a jiné. Fantazii se meze nekladou.

Máš konkrétní nápad na akci nebo bys něco rád uspořádal, ale potřebuješ poradit/pomoci. Zaregistruj předběžně svoji akci a my se ti ozveme a pomůžeme ti akci dotáhnout do zdárného cíle!

📅 Kalendář uplynulých Akcí Brontosaurus 2023:

Den otevřených dveří na Žebětínském rybníce 19. 4. | Brno – Žebětín

Zamulčujeme to! 19. 4. | Hrušky u Slavkova

Dej jim budku! 20. 4. | Praha

Sázení udržitelného lesa na Benecku 21.- 23. 4. | Benecko v Krkonoších

Den pro stromy ve Starči 22. 4. | Stařeč u Třebíče

Den Země 22. 4. | Čejkovice

Není mi to jedno! 22.4. | Moravská Nová Ves

Otevření oživené Mrtvé cesty 22. 4. | Šemanovice u Kokořína

Všechny akce najdeš na https://brontosaurus.cz/co-se-chysta

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Děkujeme také firmě StrideXL za jejich finanční podporu Akce Brontosaurus.