Krajinou Kysuce a Oravy Program

28.7 - 2.8.2017

Exs_Pq197_ds0165_y20160805_t0937.jpg

Cykloputování krajem Kysuce, Oravy a Liptova s tábořením v přírodě a programem. Pět dnů putování na kolech, pět nocí v přírodě v horách pod širákem či pod stanem. Jídlo vařené v hrnci, sdílení v kruhu u ohně, hory a My. Propojování s živly, chrámy přírody, skanzeny, večery u ohníčku, čtení, hry, společná zpívání

Cena: 2.250 Kč zahrnuje jídlo 3x denně po celých 5 dnů, sladké svačinky k tomu, jízdenky na historickou železničku Vychylovka, příspěvek na organizaci, společný materiál (opravy kol, věci na hry, tisk zpěvníků, lékárnička…). Vstupné do dalších skanzenů si hradí každý účastník sám (doporučení mít s sebou celkem 5 Euro).

S sebou bude potřeba: pojízdné kolo, nosič a cyklistické brašny. Skutečně doporučujeme pořídit brašny na kolo nebo se dá také přivázat obyčejný batoh provazy na nosič. Varianta vyrazit s batohem na zádech se nám v praxi opravdu neosvědčila. Potřeba budou i gumicuky (natahovací gumy s háčky na obou stranách) na pořádné přichycení zavazadel k nosiči. Také jednu náhradní duši ke svému kolu - každý má jinou a ne všechno se dá zalepit.
Dále bude potřeba: stan (hlaste kdo hledáte i nabízíte volné místo ve stanu), teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka, baterka – nejlépe čelovka, nůž, ešus, lžíce, 2x1,5l láhve na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí, pokrývka hlavy, plavky, šátek, propiska. Vše dobře zabalit a připevnit ke kolu.

Doprovodné vozidlo… Putování se uskuteční úplně bez doprovodného auta. Juráš poveze kárku za kolem, kde se uskladní materiál na hry, potraviny a nádobí na vaření. Každý schopný účastník dostane vézt kromě osobních věcí i část společných potravin.

Noclehy: Spát budeme ve volné přírodě ve stanech, případně pod širým nebem či přístřeškem. Mytí po cestě v potocích a tůních.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno čaj a sladké obilné kaše (či polévka a pečivo), přes den chléb, máslo, vajíčka, sýry, zelenina, ovoce a každý den také sladké svačinky. Večer se bude vařit na ohni v hrnci vegetariánská kuchyně. Za nepříznivého počasí možná i na vařičích v menších skupinkách (zajistíme). Začínáme v pátek večeří, končíme ve středu snídaní.

Trasa Cykloputování: začínáme v Krásnu nad Kysucou. Odtud se vydáme po horských cyklostezkách přes CHKO Kysuce, CHKO Orava do kraje Liptova. Pět dnů budeme putovat v horských krajinách. Navštívíme skanzeny, přírodní útvary, skály, rašeliniště, potůčky. Putování zakončíme koupáním v Tatralandii.

Program: denně ujedeme pomalým tempem 25-45 Km na kole, k tomu se budeme kochat krásami slovenské horské krajiny, možná dívat se do vnitřního světa přes šamanské chvilky, hrát zábavné i sebepoznávací hry, navštěvovat vyhlídky pro získání nadhledu, tábořit, sdílet v kruhu u ohně, číst příběhy a zpívat s Jurášem – s krásným kytarovým hudebním doprovodem.

Abychom dlouho žili, je potřeba jednou za den mít pocit hladu, unavit se a zpotit se. A hlavně to musí být doprovázeno dobrosrdečnou náladou. (S.N.Lazarev, Diagnostika karmy, 9.díl)

Začátek akce: pátek 28.7. večer na nádraží KRÁSNO NAD KYSUCOU po příjezdu vlaku od Hranic na Moravě a Čadci. Odtud se přesuneme k pozdní večeři a noclehu.

Konec akce: ve středu 2.8. dopoledne v LIPTOVSKÉM MIKULÁŠI – ke stihnutí vlakových spojů do Česka nebo přesun do Tvrošína k řece Oravě na pokračování putování Po proudu Oravy a Váhu.

Fotofilm z předchozích putování krajinou na kolech: https://www.youtube.com/watch?v=nMmqWgmQhG8

Putování na kolech Slovenskem vede: Markéta Černocká, Jura Žemlík a Boží Přítomnost.

Přihlášky: Markéta Černocká,

jezi@centrum.cz, 776 662 435

Na tuto akci přesně navazuje vodácké plutí PO PROUDU ORAVY A VÁHU 2.-6.8.2017, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou - konferenci ORAVÁH SLOVENSKÝ.
Přidejte se k nám! Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)


Druh: Prožitková
Místo: Slovensko
Věk: od 28 do 48 let
Pořádající ZČ nebo klub: Svízel přítula
Organizátorský tým: Markéta Černocká, Jiří Žemlík
Účastnický poplatek (Kč): 2.250 Kč
Přihlášení a kontakt: Markéta Černocká
Telefon: 776662435
Email: jezi@centrum.cz
Přílohy: Exs_Pq197_ds0165_y20160805_t0937.jpg

Přihláška na akci

Najdi svou akci