PUTOVÁNÍ LUŽICKÝMI HORAMI Program

5-9.7.2017

IMG_0750.jpg

Pěší putování krajinou Lužických hor s tábořením venku, koupáním v potocích a rybnících, vařením na ohni a programem.

Pouť = Cesta do Nitra - cesta krajinou vnější i vnitřní. Můžeme se v Sobě hlouběji setkat s částmi nás samých. Každý den budeme během putování naslouchat a prožívat poselství silových míst a pomocí her, šamanských i jiných cvičení se dotýkat i našich podvědomí. Jako POUTNÍCI navštívíme několik energetických míst Lužických hor, budeme společně vařit na ohni, meditovat, dotýkat se, sdílet, smát se, zpívat s kytarami, zažívat jedinečné společenství.

Cena: 2.222 Kč zahrnuje vše: jídlo po celou dobu pětidenní akce, materiál na program a táboření, příspěvek na organizaci, vstupné do pamětihodností, příspěvek na benzín doprovodného vozidla.

Začátek: středa 5.7. ve 12:05 ve Svoru. Odtud se vydáme na Putování a první noc pod hvězdami.
Konec: neděle 9.7. časné odpoledne na některém z nádraží - ke stihnutí vlaků do Brna a Prahy.

Putování zabírá dva svátky, jeden pracovní den a víkend.

S sebou bude potřeba: batoh na záda, spacák, karimatka, pláštěnka, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, hrníček, láhev na vodu, hygienické potřeby, ručník, oblečení do každého počasí.
Kdo má, může vzít buzolu (kompas), hudební nástroj, mapu.

Jídlo na putování bude zajištěno 4x denně. Ráno kaše (či pečivo), přes den chléb, máslo, sýr, pomazánky, zelenina, ovoce…a sladká svačina. Večer se bude vařit ve velkém hrnci na ohni (vegetariánská jídla). Začínáme obědem v sobotu, končíme obědem ve středu.
Noclehy: Spát budeme hromadně pod širákem = v tisícihvězdičkovém hotelu, případně pod plachtami (plachty na přístřešky zajištěny). Táboření bude neoficiální - "načerno", poutnické, skryté.

Doprovodné auto s přívěsným vozíkem poveze nádobí na vaření, potraviny, plachty, barel s pitnou vodou, takže můžete po celý den jít nalehko jen se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího poutníka.

Lužické hory – nevelké pohoří na severu Čech, kraj měsíčnic a vlhkých úžlabin. Projdeme lesy, bažinaté louky, zastavíme u kamenů, pramenů a kapliček, vykoupeme se v rybnících. Spočineme na tajemných místech… Klíč, Milštejn, Naděje, čedičové varhany, ledová jeskyně, Krompach, Zlatý vrch, sirný pramen, Stožec, Luž… vystoupáme na čedičové a znělcové vyvřelé vrcholy z nichž vychutnáme krajinu Lužických hor.
Jsou to hory a nejsou to hory. Už jméno mají nehorské, měkké, od sluva luh, lužní... Tím nejhezčím jsou jejich lesnaté vrcholy. Na některých je dokonce hrad, rozhledna a většinu kopců pokrývají vzácné byliny. Měsíční fialy naplní noc těžkou andělskou vůní... Slovo lužický je i geologický pojem. Obrovský zemský zlom, podle kterého před miliony let praskla zemská kůra a jedny kamenné desky se vzpříčily a nasunuly na druhé... Nejstrmější horou s obrovským kamenným polem je v těch horách Klíč. Tu pozoruhodnou horu si nenech ujít! ...z kniky Miloslava Nevrlého, Nejkrásnější sbírka.

PUTOVÁNÍM BUDOU PROVÁZET Markéta Černocká a Miloš Marek.

Přihlášky: Markéta Černocká, 776 662 435, marketa@praminky.cz

Fotky z loňského Putování k tajemným balvanům: http://praminky.cz/fotogalerie/PUTOVaNi-K-TAJEMNyM-BALVANuM/58/

fotkový "film" z předchozích PUTOVÁNÍ: https://www.youtube.com/watch?v=nR0K7sIGyIM


Druh: Prožitková
Místo: Lužické hory
Věk: od 28 do 48 let
Pořádající ZČ nebo klub: Svízel přítula
Organizátorský tým: Markéta Černocká, Miloš Marek
Účastnický poplatek (Kč): 2222
Přihlášení a kontakt: Markéta Černocká
Telefon: 776662435
Email: jezi@centrum.cz
Přílohy: IMG_0750.jpg

Přihláška na akci

Najdi svou akci