PO PROUDU MORAVY Program

4-8.5.2017 Sraz: Hanušovice

řeka.jpg

Jarní vodácké putování po řece Moravě. Táboření v kempech, večery u ohně s kytarou, návštěva pamětihodností a sebepoznávací i recesní program.

Řeka a její přítoky jsou spleť proudů, které přináší a odnáší. Jsou to proudy energie, které TEČOU. Nemusíš tlačit vodu z kopce dolů. Teče sama. Po proudu odtéká, co pustíme, naše minulost. Po proudu přitéká k nám Nové, naše budoucnost. Vítejte a neváhejte vstoupit do řeky! Přidejte svoji kapku do proudu.
S sebou bude potřeba: teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení.

Noclehy: Spát budeme ve vodáckých kempech i mimo kempy ve stanech (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempech jsou někde umývárny, WC, pitná voda, někde jsou tábořiště vybavena méně, někde vůbec.

Jídlo na putování bude zajištěno celodenně. Ráno zdravé obilné kaše s oříšky, někdy přes den studený oběd (chléb, máslo, sýr, pomazánka, zelenina, ovoce), někdy teplé jídlo i přes oběd. Večer bude nachystáno navařené jídlo (vegetariánská kuchyně nad ohněm nebo na plynové bombě). Začínáme večeří ve čtvrtek, končíme obědem v pondělí. Každý den dostanete i 1-2 svačinky.

Doprovodné auto s přívěsným vozíkem přiveze každý večer do kempu nádobí na vaření, potraviny, stany, dřevo, případně i vaše spacáky (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných kánoích z půjčovny. K lodi bude mít každý účastník půjčený i vodotěsný pytel na osobní věci a pádlo a vestu. Všichni účastníci se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi.
Počet účastníků: max 16 (8 lodí) + 1 organizátorská

Trasa a zkušenosti: Toto putování přibírá i účastníky s málo zkušenostmi a začátečníky. Vodáckým dovednostem vás naučíme. Kdo na vodě nikdy nejel, bude první den ve dvojici s někým zkušenějším. Plavit se budeme po řece Moravě z Hanušovic přes Postřelmov, Zábřeh, Mohelnici. Uprostřed akce lodě převezeme přes největší olej rovnou do CHKO Litovelské Pomoraví, odkud slavnostně doplujeme do Olomouce.
Podmínka účasti je umět plavat.

Morava je volej uprostřed polí… Proti trudomyslnosti se budeme na této akci věnovat kromě zpěvu s kytarou také tématice IT. Zažijeme sestavování počítačů na zelené louce, landart z vraků vyřazených monitorů, 3D IT pexeso, počítačově vybavené plující lodě, pádlování klávesnicemi, a nezapomeneme ani na odborné masáže a relaxační techniky pro sedavá zaměstnání a mnoho dalších dobrodružství.

Cena: 2.750 Kč zahrnuje ubytování ve vodáckých kempech či jinde, 1x teplá sprcha během akce, jídlo 3x denně + svačinky po celé 4 dny, příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do pivovaru, Sluňákova a všech dalších památek, příspěvek na benzín a parkování doprovodného vozidla s přívěsem, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení (lodě, pádla, vesty, pytle), dopravu lodí a přepravu lodí a lidí podél řeky.

Začátek akce: čtvrtek 4.5. v 18:00 u vlaku v Hanušovicích (po příjezdu vlaku od Olomouce). Odtud se přesuneme k ubytování a večeři. Konec akce: v pondělí 8.5. v 15:00 v Olomouci.


Druh: Prožitková
Místo: řeka Morava z Hanušovic do Olomouce
Věk: od 28 do 74 let
Pořádající ZČ nebo klub: Svízel přítula
Organizátorský tým: Markéta, Juráš a Boží Přítomnost
Účastnický poplatek (Kč): 2750 Kč
Přihlášení a kontakt: Markéta Černocká
Telefon: 776662435
Email: jezi@centrum.cz
Přílohy: řeka.jpg

Přihláška na akci

Najdi svou akci